Måste bara tipsa om de här häftiga och snygga kökstillbehören jag hittade på Kitchentime. Och nej det här är inget sponsrat inlägg utan bara saker som hamnat på min vill-ha-lista.

Vi kan börja med de här isbollarna. Blir så snygga i en drink (gäller bara att ha ett tillräckligt stort glas) och smälter inte i första taget så din drink håller sig kall länge. Blir toppen till nyårsdrinkarna och sen hela sommarsäsongens cocktails. 

Man kan frysa in blommor, hela bär eller saft. Varje boll görs för sig och plastkupan försluts med ett lock för enkel fyllning. 

En perfekt present till drinkentusiasten!

109 kr för 4 st bollar.

Bild från www.kitchentime.se

På tal om drinkar hittade jag de här ursnygga cocktailglasen där. Fyra stycken olika glas i ett paket. Dyra som sjutton men önska sig kan man ju göra.

699 kr för ett fyrpack

Bild från www.kitchentime.se

Jag har redan tillräckligt med köksmaskiner hemma, ändå blev jag sugen på den här yoghurtmaskinen. Jag äter mycket yoghurt så vore ju himla smidigt att kunna göra sin egen yoghurt, i praktiska behållare som man kan ta med till jobbet eller gymmet.

449 kr för maskin med bägare

Bild från www.kitchentime.se
Print Friendly, PDF & Email
Related Posts
Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /storage/content/90/144790/matikvadrat.se/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273