Hej,
Hade strul med databasen hela helgen och även idag så det har inte gått att  komma in på bloggen, varken för mig att skriva eller dig att läsa. Så jag hoppas kunna ta igen det den här veckan som kommer.
Mini-me ska ha kalas på söndag (det blir alltid flera firanden då vi delar upp firandet på födelsedagen, med släkten och kompisarna).
På söndag är det kalas för kompisarna och lilla damen har valt Frost-tema.
I och med detta kalas kom jag att tänka på att jag inte har visat de tårtor jag gjorde till hennes födelsedag förra året.

image

Ena tårtan hade Emil-tema då vi precis hade varit på Astrid Lindgrens värld. Hittade de här fina kalasartiklarna i en butik inne på området. Gjorde min egen lilla Emil att sätta på tårtan och man kan väl lugnt säga att jag behöver träna på modellering 🙂

image

Kalaset för kompisarna hade pirattema och jag gjorde en tårta med en döskalle och en skattkista.

studenttårta

Inte heller har jag visat studenttårtorna jag gjorde till en jobbarkompis son, eller tårtorna jag gjorde till lilla C:s välkomstfest.

djungeltårta

Så, den här veckan blir det tårtvecka!

Kram Christine

Print Friendly, PDF & Email
Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /storage/content/90/144790/matikvadrat.se/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273